Kitap tavsiyesi: "Yahudinin Kanlı Böreği"

Kitap tavsiyesi: "Yahudinin Kanlı Böreği"

Parçalara ayrılarak vahşice öldürülen, Münevver Karabulut cinayeti ne amaçla işlenmişti ? Deli olmayan birisinin, böyle vahşice bir cinayeti işleme sebebi nedir? Bu cinayet mi yoksa bir ayin mi? Talmud'da böyle bir inanış var mı? Fash Bayramı nedir? Tüm bunlarla ilgili detaylı bilgiler için, bu kitabı okumanızı tavsiye ederiz.

Yahudi'nin Kanlı Böreği 

'' Yeteresand kilisesi ruhanilerinden biri söze başlayınca sesler kesilmişti. Papaz, topluluğa Yahudilerin işlediği cinayetlerden örnekler sergilemeye başladı.Bizans İmparatoru Heraklius zamanında Fars'lıların Kudüs'ü işgali sırasında hıristiyanları köle diye onlardan satın aldıklarını, bu esirler ve Sultan III. Selim döneminde Yunanistanlı bir çocuğu kaçırıp aynı maksatla boğazladıklarını ve kanıyla Kutsal Çörek yaptıklarını anlattı.

Bu olay sonunda ise kendi itiraflarına dayalı adliye kararı gereği 60 tanesinin asıldığını ve ibret için her 10 tanesini şehrin bir caddesinde sehbaya çekildiğini ekledi.

Yine böyle bir olayın İngiltere'de cerayan ettiğini, Fransa'da da benzeri cinayetler işlediklerini, o zamanki Fransız imparatoru Filip Ogüst'in olayı bizzat tahkik ettirdi.Suç ispat edilince de suçluları yaktırdı ve bir emirle bütün Yahudileri Fransa'dan kovdu.

Aynı olay, Almanya'da da tekrarlanmıştı diye sözünü sürdüren papaz; kardeşlerim olay her dönemde benzer metotla tekrarlanmıştır.Bu onların samimi inançları gereği yapılmaktadır.Ve kaynağı da Talmut'a eklenmiş haham bidatleridir.

Unutmayalım ki, Yahudinin bayramı yakın, bu bayramda ne edip edip Yahudi olmayan birinin kanıyla yoğrulmuş '' Mukaddes Börek '' yapmaya gayret ederler...

Necib El-Kiylani
RAVZA YAYINLARI
Çeviren: Ali Nar
Yayın Yılı: 1991
3. Hm. Kağıt
160 sayfa
13,5x19.5 cm
Karton Kapak
Dili: TÜRKÇE


Bu kitaptan daha fazla alıntıları okumak için: http://goo.gl/xALYQo

0 Yorumlar

Yorum Gönder

Küfür, hakaret içeren yorumlar, spam sayılarak kaldırılacaktır. Üçüncü şahıs ve kurumlara karşı yapılan yorumlar, yorum yapanın sorumluluğundadır. Sadece Gerçek dergisi ve editörleri bu yorumlardan sorumlu tutulamaz.